Twarda woda, żelazo, mangan, inne zanieczyszczenia? Jeśli poszukujesz rozwiązania - prześlij nam analizę wody - a my przedstawimy najlepszą ofertę.
Dostarczamy systemy uzdatniania wody w instalacjach wody pitnej, wody do kotłów wodnych i parowych, wody do układów chłodniczych, wody procesowej itp. Wieloletnie doświadczenie i kilkaset działających instalacji to nasza najlepsza reklama.
Oczyszczają wodę z drobnych zanieczyszczeń mechanicznych takich jak muł, piasek, blaszki rdzy, włókna itp. Stosowane najczęściej jako zabezpieczenie innych urządzeń uzdatniania wody, a także instalacji i armatury przed uszkodzeniami mechanicznymi i zamuleniem.
Filtry narurowe z wkładami wymiennymi usuwają zanieczyszczenia o wielkości od 0,5 do 100 mikronów.
Filtry siatkowe wyposażone w mechanizm pozwalający na płukanie wsteczne (skuteczność filtracji od 15 do 150 mikronów).
Filtry wypełnione materiałem filtracyjnym są płukane okresowo, automatycznie lub ręcznie.
Twarda woda jest problemem większości polskich instalacji. Powoduje ona szybsze zużycie urządzeń i armatury. W instalacjach przemysłowych powoduje spadek wydajności wielu procesów i urządzeń, np. przyczyniając się do powstawania kamienia kotłowego, który zmniejsza wydajność procesu grzewczego i znacznie zwiększa zużycie paliwa.
Zmiękczanie wody zapobiega powstawaniu osadu i kamienia w instalacjach wodnych, zapewniając tym samym wyższą jakość wody dla celów grzewczych, spożywczych, pralni czy mycia okien. Zapewnia również lepsze funkcjonowanie takich urządzeń jak zmywarki, żelazka, pralki, boilery, itp.
Związki żelaza i manganu często występują w wodach podziemnych. Ich obecność stwarza problemy przy wykorzystaniu ich do celów komunalnych i przemysłowych. Dlatego w większości przypadków ujęcia wody wymagają instalacji systemu odżelaziania i odmanganiania.
Filtry węglowe wykorzystują specjalnie preparowany węgiel aktywny. Stosowane są do poprawy jakości wody pitnej - głównie smaku, zapachu i barwy.
Węgiel aktywny zatrzymuje rozpuszczone w wodzie substancje organiczne, chlor i jego pochodne, fenole oraz inne substancje wpływające na smak, zapach i barwę.
Służą do dozowania środków chemicznych w celu uzyskania pożądanych parametrów wody.
Stosuje się je przy uzdatnianiu wody chłodniczej, technologicznej, zasilającej kotły i urządzenia klimatyzacyjne, podczas dezynfekcji, w technice basenowej itp.
Oferowane przez nas środki chemiczne, które mogą być dozowane w takich instalacjach, znajdują się w dziale Preparaty chemiczne.
Stosowane do dezynfekcji wody. Emitują światło ultrafioletowe składające się z trzech przedziałów: UV-A, UV-B i UV-C. Składowa UV-C ma działanie bakteriobójcze. Polega ono na niszczeniu drobnoustrojów poprzez destrukcję ich DNA. Zastosowanie lampy UV jako środka dezynfekcyjnego ma wiele zalet:
Dostarczają wodę o bardzo wysokim stopniu czystości, a nawet całkowicie zdemineralizowaną.
Stosowane wszędzie tam, gdzie wymagana jest wysoka jakość wody: w przemyśle farmaceutycznym, kosmetycznym, spożywczym, elektronicznym, energetycznym (np. woda dla kotłowni parowych), a także w analityce laboratoryjnej, technice klimatyzacyjnej, lecznictwie itp..
Umożliwiają poprawienie jakości wody także w warunkach domowych. Urządzenia możliwe do zamontowania w domowej instalacji wodnej to m.in.:
Niezbędne do funkcjonowania systemów uzdatniania wody. Są to m.in.: